Fotbollscupen 2018

Hedemora 14 Juli Brunnsjöliden

Spelschema

GRUPPERNA 2018
RANKING
GRUPP A CHILE LOTTADE (MÄSTARE DELTAR EJ)
GRUPP B SVERIGE SEMIFINAL 2017
GRUPP C ARGENTINA FINAL FÖRLUST 2017
GRUPP D FRANKRIKE SEMIFINAL 2017

Grupp A

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
CHILE 0 0 0 0 0 0
TYSKLAND 
URUGUAY
KROATIEN
ENGLAND
             

 

GRUPP B

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
SVERIGE  0  0  0  0  0  0
JAPAN  0  0  0  0  0  0
KAMERUN  0  0  0  0  0  0
RUMÄNIEN  0  0  0  0  0  0
MEXICO  0  0  0  0  0  0
             


GRUPP C

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
ARGENTINA 0 0 0 0 0 0
ISLAND 0 0
SCHWEIZ
BELGIEN
HOLLAND 
             


GRUPP D

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
FRANKRIKE
BRASILIEN
COLOMBIA 
SPANIEN 
ITALIEN
             

 

2017 SPELSCHEMA

GRUPP A

09.30 CHILE  - TYSKLAND 
10.00 URUGUAY  - KROATIEN
10.30 TYSKLAND  - ENGLAND
11.00 KROATIEN  - CHILE
11.30 ENGLAND  - URUGUAY          
12.00 TYSKLAND  - KROATIEN
12.30 CHILE  - URUGUAY
13.00 ENGLAND  - KROATIEN
13.30 URUGUAY  - TYSKLAND 
14.00 ENGLAND  - CHILE


GRUPP B

09.45 SVERIGEJAPAN
10.15 KAMERUN  - RUMÄNIEN  
10.45 JAPAN  - MEXICO 
11.15 RUMÄNIEN -SVERIGE
11.45 MEXICO - KAMERUN  
12.15 JAPAN  -RUMÄNIEN
12.45 SVERIGEKAMERUN
13.15 MEXICO - RUMÄNIEN  
13.45 KAMERUN  - JAPAN  
14.15 MEXICOSVERIGE


GRUPP C

09:30 ARGENTINA - ISLAND  
10.00 SCHWEIZ - BELGIEN 
10.30 ISLAND  - HOLLAND   
11.00 BELGIEN  - ARGENTINA
11.30 HOLLAND   - SCHWEIZ
12.00 ISLAND  -BELGIEN 
12:30 ARGENTINA -SCHWEIZ
13.00 HOLLAND   - BELGIEN
13.30 SCHWEIZ - ISLAND  
14:00 HOLLAND   - ARGENTINA


GRUPP D

09.45 FRANKRIKE  - BRASILIEN
10.15 COLOMBIA  - SPANIEN   
10.45 BRASILIEN  - ITALIEN
11:15 SPANIEN    -FRANKRIKE  
11:45 ITALIEN -COLOMBIA 
12.15 BRASILIEN  - SPANIEN   
12:45 FRANKRIKE   -COLOMBIA 
13:15 ITALIEN - SPANIEN   
13:45 COLOMBIA  - BRASILIEN
14:15 ITALIEN -FRANKRIKE 

 

ÅTTONDEL

14:50 1 AN GRUPP A - 4 AN GRUPP B/ MATCH A

14:50 2 AN GRUPP A - 3 AN GRUPP B/ MATCH B

15:00 1 AN GRUPP B - 4 AN GRUPP A/ MATCH C

15.00 2 AN GRUPP B - 3 AN GRUPP A/ MATCH D

15:10 1 AN GRUPP C - 4 AN GRUPP D/ MATCH E

15:10 2 AN GRUPP C - 3 AN GRUPP D/ MATCH F

15:20 1 AN GRUPP D - 4 AN GRUPP C/ MATCH G

15:20 2 AN GRUPP D - 3 AN GRUPP C/ MATCH H

KVARTSFINALER

15:50 MATCH A -  MATCH D/ MATCH A

16:00 MATCH C - MATCH B/ MATCH B

16:10 MATCH E - MATCH H/ MATCH C

16:20 MATCH G - MATCH F/  MATCH D

SEMIFINAL
16:30  MATCH A - MATCH B
16:40 MATCH C - MATCH D

FINAL FOTBOLLSCUPEN 2018
17:10

 

 

 


GRUPPERNA 2016
RANKING
GRUPP A BRASILIEN MÄSTARE 2015
GRUPP B PORTUGAL SEMIFINAL 2015
GRUPP C SLOVAKIEN FINAL FÖRLUST 2015
GRUPP D POLEN SEMIFINAL 2015

Grupp A

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
BRASILIEN 0 0 0 0 0 0
TYSKLAND 
IRLAND
COLOMBIA 
ENGLAND
             

 

GRUPP B

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
PORTUGAL  0  0  0  0  0  0
TJECKIEN   0  0  0  0  0  0
SPANIEN  0  0  0  0  0  0
FRANKRIKE   0  0  0  0  0  0
BELGIEN   0  0  0  0  0  0
             


GRUPP C

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
SLOVAKIEN 0 0 0 0 0 0
USA  0 0
JAPAN 
KINA
SVERIGE 
             


GRUPP D

LAG MATCHER VINSTER OAVGJORT FÖRLUSTER MÅLSKILLNAD POÄNG
POLEN
ITALIEN 
HOLLAND
RUMÄNIEN
RYSSLAND
             

 

2016 SPELSCHEMA

GRUPP A

09.30 BRASILIEN  - TYSKLAND 
10.00 IRLAND - COLOMBIA 
10.30 TYSKLAND - ENGLAND
11.00 COLOMBIA  - BRASILIEN
11.30 ENGLAND - IRLAND            
12.00 TYSKLAND - COLOMBIA 
12.30 BRASILIEN  - IRLAND
13.00 ENGLAND - COLOMBIA 
13.30 IRLAND - TYSKLAND
14.00 ENGLAND - BRASILIEN 


GRUPP B

09.45 PORTUGAL - TJECKIEN 
10.15 SPANIEN - FRANKRIKE 
10.45 TJECKIEN  - BELGIEN 
11.15 FRANKRIKE  -PORTUGAL 
11.45 BELGIEN  - SPANIEN 
12.15 TJECKIEN  - FRANKRIKE 
12.45 PORTUGAL  - SPANIEN
13.15 BELGIEN - FRANKRIKE 
13.45 SPANIEN - TJECKIEN 
14.15 BELGIEN  - PORTUGAL 


GRUPP C

09:30 SLOVAKIEN - USA 
10.00 JAPAN  - KINA 
10.30 USA  - SVERIGE 
11.00 KINA  - SLOVAKIEN
11.30 SVERIGE  - JAPAN 
12.00 USA  - KINA 
12:30 SLOVAKIEN - JAPAN 
13.00 SVERIGE  - KINA 
13.30 JAPAN  - USA 
14:00 SVERIGE  - SLOVAKIEN


GRUPP D

09.45 POLEN  - ITALIEN
10.15 HOLLAND - RUMÄNIEN 
10.45 ITALIEN - RYSSLAND
11:15 RUMÄNIEN  -POLEN  
11:45 RYSSLAND -HOLLAND
12.15 ITALIEN  - RUMÄNIEN 
12:45 POLEN   -HOLLAND
13:15 RYSSLAND  - RUMÄNIEN 
13:45 HOLLAND - ITALIEN
14:15 RYSSLAND -POLEN  

 

ÅTTONDEL

14:50 1 AN GRUPP A - 4 AN GRUPP B/ MATCH A

14:50 2 AN GRUPP A - 3 AN GRUPP B/ MATCH B

15:00 1 AN GRUPP B - 4 AN GRUPP A/ MATCH C

15.00 2 AN GRUPP B - 3 AN GRUPP A/ MATCH D

15:10 1 AN GRUPP C - 4 AN GRUPP D/ MATCH E

15:10 2 AN GRUPP C - 3 AN GRUPP D/ MATCH F

15:20 1 AN GRUPP D - 4 AN GRUPP C/ MATCH G

15:20 2 AN GRUPP D - 3 AN GRUPP C/ MATCH H

KVARTSFINALER

15:50 MATCH A -  MATCH D/ MATCH A

16:00 MATCH C - MATCH B/ MATCH B

16:10 MATCH E - MATCH H/ MATCH C

16:20 MATCH G - MATCH F/  MATCH D

SEMIFINAL
16:30  MATCH A - MATCH B
16:40 MATCH C - MATCH D

FINAL FOTBOLLSCUPEN 2016
17:10






GRUPPERNA 2015 TOTALT KOMMER DET ATT SPELAS 75 ST MATCHER.

GRUPP A
1. REAL MADRID 
2. JUVENTUS
3. ATLETICO MADRID
4. MANCHESTER U
5. LIVERPOOL 
 

GRUPP B 
1. CLUB AMERICA
2. BAYERN MUNCHEN
3. NY RED BULLS
4. PSG
5. AJAX

GRUPP C
1. MILAN 
2. BOCA JUNIORS 
3. STEAUA BUKAREST
4. NEWCASTLE 
5. EVERTON

GRUPP D
1. NAPOLI 
2. ARSENAL 
3. LA GALAXY
4. INTER  
5. BARCELONA 

2014 SPELSCHEMA
GRUPP A

09.30 REAL MADRID  - JUVENTUS 
10.00 ATLETICO MADRID - MANCHESTER U
10.30 JUVENTUS - LIVERPOOL
11.00 MANCHESTER U - REAL MADRID 
11.30 LIVERPOOL - ATLETICO MADRID             
12.00 JUVENTUS - MANCHESTER U
12.30 REAL MADRID  - ATLETICO MADRID
13.00 LIVERPOOL - MANCHESTER U
13.30 ATLETICO MADRID - JUVENTUS
14.00 LIVERPOOL - REAL MADRID 


GRUPP B

09.45 CLUB AMERICA - BAYERN MUNCHEN
10.15 NY RED BULLS - PSG
10.45 BAYERN MUNCHEN - AJAX
11.15 PSG - CLUB AMERICA
11.45 AJAX - NY RED BULLS
12.15 BAYERN MUNCHEN - PSG
12.45 CLUB AMERICA - NY RED BULLS
13.15 AJAX - PSG
13.45 NY RED BULLS - BAYERN MUNCHEN
14.15 AJAX - CLUB AMERICA


GRUPP C

09:30 MILAN - BOCA JUNIORS
10.00 STEAUA BUKAREST - NEWCASTLE 
10.30 BOCA JUNIORS - EVERTON
11.00 NEWCASTLE  - MILAN
11.30 EVERTON - STEAUA BUKAREST
12.00 BOCA JUNIORS - NEWCASTLE 
12:30 MILAN - STEAUA BUKAREST
13.00 EVERTON - NEWCASTLE 
13.30 STEAUA BUKAREST - BOCA JUNIORS
14:00 EVERTON - MILAN


GRUPP D

09.45 NAPOLI  - ARSENAL
10.15 LA GALAXY - INTER
10.45 ARSENAL - BARCELONA
11:15 INTER  -NAPOLI 
11:45 BARCELONA - LA GALAXY
12.15 ARSENAL  - INTER
12:45 NAPOLI  - LA GALAXY
13:15 BARCELONA  - INTER
13:45 LA GALAXY - ARSENAL
14:15 BARCELONA -NAPOLI  


ÅTTONDEL

14:50 1 AN GRUPP A - 4 AN GRUPP B/ MATCH A

14:50 2 AN GRUPP A - 3 AN GRUPP B/ MATCH B

15:00 1 AN GRUPP B - 4 AN GRUPP A/ MATCH C

15.00 2 AN GRUPP B - 3 AN GRUPP A/ MATCH D

15:10 1 AN GRUPP C - 4 AN GRUPP D/ MATCH E

15:10 2 AN GRUPP C - 3 AN GRUPP D/ MATCH F

15:20 1 AN GRUPP D - 4 AN GRUPP C/ MATCH G

15:20 2 AN GRUPP D - 3 AN GRUPP C/ MATCH H

KVARTSFINALER

15:50 MATCH A -  MATCH D/ MATCH A

16:00 MATCH C - MATCH B/ MATCH B

16:10 MATCH E - MATCH H/ MATCH C

16:20 MATCH G - MATCH F/  MATCH D

SEMIFINAL
16:30  MATCH A - MATCH B
16:40 MATCH C - MATCH D

FINAL FOTBOLLSCUPEN 2014
17:10


VÄLKOMMEN TILL FOTBOLLSCUPEN 2018.    
14 JULI KL 09.00 BRUNNSJÖLIDEN
KLARA LAG FÖR FOTBOLLSCUPEN 2018.




1. GM F.BJÖRKLUND
KAMERUN
2. GM J.ANDERSSON
HOLLAND
3. GM J JOCOBSEN
KROATIEN 
4. GM P.NORDIN  
MEXICO
5. GM V.SUNDELL 
TYSKLAND 
6. GM M. HERLITZ 
ISLAND
7. GM A.PELTONIEMI
SPANIEN
8. GM O.KÄLLSTRÖM
ITALIEN
9 .GM STENMALM x2
URUGUAY 
10.PATRIK HÖGBERG
BELGIEN
11.GM M.BERGDAHL
ARGENTINA
12.GM A.HARALD
BRASILIEN 
13.GM JUAN GRENBJÖRK
JAPAN
14.GM R.PARIS  
RUMÄNIEN 
15.GM C.DUFÅKER
COLOMBIA
16.GM O.ÅSÅKER
SVERIGE
17.GM P/J ROBBINS
ENGLAND
18.GM JUAN ISTANBULLI
CHILE
19.GM P.BJÖRKLUND
SCHWEIZ 
20.GM M.AGER
FRANKRIKE


                
  




Erik Malmströms foto.

Daniél Stenmalms foto.







 







 

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)